Dieta Ewy Dąbrowskiej

Ułańska-Zagroda-Obiekt-8

Każdy z nas chce być szczupły, zdrowy i z doskonałym samopoczuciem, aczkolwiek ani nasz tryb życia, ani wieczne zabieganie temu nie sprzyjają. O ile nie możemy pozałatwiać za Was wszystkich spraw, odbyć spotkań i przetrwać trudne sytuacje, o tyle możemy Wam zdradzić sekret zdrowego odżywiania.
Ostatnimi czasy wiele ludzi ze świata show biznesu, polityki i rozrywki rozsmakowuje się w warzywach i owocach, a przy tym zyskując idealną figurę i niesamowitą witalność. Co tak niesamowicie wpływa na pozytywne zmiany?

Warzywa i owoce na co dzień.


Dieta dr Ewy to jedna z najnowszych i jednocześnie skuteczniejszych obecnie diet oczyszczających. Swoją popularność zyskała szczególnie dzięki spektakularnej metamorfozie Karoliny Szostak. Niedawno do jej stosowania przyznała się nie mniej popularna gwiazda TV i żona jednego z najsłynniejszych polskich piłkarzy, Małgorzata Rozenek. Co takiego szczególnego jest w tej diecie i czym się wyróżnia zaraz Wam ujawnimy.
Głównym elementem diety oczyszczającej organizm z toksyn są warzywa i owoce, uzupełniane płynami a najlepiej wodą. Zmiana odżywiania zaczyna się od oczyszczającej organizm głodówki. To swoistego rodzaju przygotowanie organizmu do nowego trybu życia, wprowadzenie w zmiany kulinarne i metaboliczne. Drugim etapem jest wprowadzenie tylko i wyłącznie warzyw i owoców, w odpowiednich proporcjach, a i tutaj istnieją konkretne wytyczne które regulują co konkretnie możemy jeść. Generalnie zasady są bardzo restrykcyjne, dlatego pozwalają szybko schudnąć, ale i zatrzymać w organizmie szereg niekorzystnych zmian. Dieta o której wspominamy, zatrzymuje procesy starzenia, efekty odchudzające i przywraca organizmowi naturalną zdolność do samoleczenia. Brak jakichkolwiek mięs, nawet w postaci ryb, oraz brak nabiału, sprawia że jest to idealne rozwiązanie dla każdego bez względu na przekonania, tryb życia i wiek.

Dla kogo dieta Ewy Dąbrowskiej?


Dr Ewa Dąbrowska pracując nad dietą zauważyła szereg korzyści nie tylko wśród ludzi z nadwagą, ale i także u osób z wieloma dolegliwościami. Szczególnie warty uwagi jest fakt poprawienia ogólnej odporności organizmu, co wybitnie daje się we znaki na przełomie silnych zmian pogodowych, czyli przesilenia jesienno-zimowego i zimowo-wiosennego. Wskazaniem do diety jest astma i różnorodne alergie, które głównie pochodzą z wprowadzania w środowisko sztucznych składników. O zbawiennych skutkach mogą przekonać się osoby z problemami skórnymi, przede wszystkim skłonne do trądziku, oraz z problemami neurologicznymi: zaburzenia pamięci, Parkinson, padaczka, stwardnienie rozsiane, nerwice, niedokrwienie mózgu.
Ponieważ wprowadzenie nowych, zupełnie odmiennych posiłków wpływa na wiele elementów naszego organizmu, przed zastosowaniem należy skonsultować ją z profesjonalnym dietetykiem, a następnie szczególnie kontrolować dawki leków.

Coraz więcej chętnych.

Popularność diety warzywno – owocowej dr Ewy Dąbrowskiej sprawiła, że zaczynamy inaczej patrzeć na nasze dotychczasowe życie. Obserwując otoczenie zadajemy sobie często pytania, co jest nie tak? Co się dzieje z tymi ludźmi? Jedna trzecia naszego społeczeństwa wyróżnia się swoimi gabarytami. Najgorsze jest jednak to, że w większości są to ludzie bardzo młodzi a nawet dzieci. One są najmniej winne swojemu wyglądowi, zdane na to co im dorośli przygotują i serwują. No właśnie fundują super wyjścia do restauracji z fast foodami sprawiając radość a jakże. Tylko gdzie w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek ? Nie myśli się aż do momentu kiedy nagle powstają problemy zdrowotne, ubrania robią się za małe. Wtedy to już naprawdę ostatni dzwonek na dokonanie zmian w zawartości swojej lodówki. W parze z tym idzie coraz większe zainteresowanie innymi formami odżywiania. Zaczynamy szukać miejsc do których moglibyśmy się udać, żeby zadbać o swój organizm.

Korzystne zmiany

Należałoby już od najmłodszych lat wdrażać te zdrowe nawyki. Niektóre szkoły fundują swoim uczniom takie zdrowe przekąski. Nie są to jakieś wielkie porcje ale popakowane w ładne opakowania 80 -100 g. W zależności od asortymentu. Są to plasterki marchewek, rzodkiewki, borówki, kalarepka. Smutne jest tylko to, że dzieci wolą chipsy. Należałoby wykorzystać wszelkie dostępne sposoby aby każdy zrozumiał co jest najlepsze dla zdrowia.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.