Ewa Dąbrowska dieta

Ułańska-Zagroda-Dieta-Dr-Ewy-Dąbrowskiej

Wstępna część diety to głodówka, okresowa kuracja, która jest odtrutką a jednocześnie dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin, oraz wzmacnia własne leczące mechanizmy. Jest niezastąpiona, ponieważ przywraca równowagę przemiany, zdrowia. Kiedy kuracja dobiega końca doktor Ewa zaleca stosowanie przez dłuższy czas nowego menu. Cała dieta wraz z metodą głodówki, oparta jest na naturalnych pokarmach, warzywa, owoce, ziarna, rośliny strączkowe z dodatkiem produktów zwierzęcych. Zasady diety jakie są przestrzegane podczas kuracji dietą warzywno-owocową, są restrykcyjne.
Od pierwszego dnia diety do kilku tygodni zleca się głodówkę. Następnym etapem jest dieta opartą na warzywach nisko skrobiowych jak marchew, buraki, seler, a także liściaste warzywa zielone np. sałata. Jako dodatek można stosować zioła oraz spożywać niskocukrowe owoce takiej jak: jabłka, grejpfrut, cytryny, niewielka ilość jagód. Szczególnie ważne jest zaspokajanie pragnienia. Idealnie do tego nadaje się woda oraz zielone soki, pochodzą one z zielonych pędów roślin, ponieważ są bogatsze w źródła bioaktywne niż korzenie, mają w sobie chlorofil i aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają i odnawiają krew. To idealny, naturalny dostawca tlenu, energii, witamin. Pędy zielnych roślin można jeść na surowo. Najlepszym ich przykładem jest natka pietruszki, seler naciowy, szczaw czy brokuł.

Warzywa nie muszą być nudne!


Jak widać warzywa i owoce można spożywać w różnoraki sposób. Można jeść je na surowo, robić pyszne i smaczne sałatki i surówki, zupy warzywne które jeszcze lepiej smakują nam doprawione ziołami, a także warzywa duszone na parze lub pieczone. Żeby nasza dieta była prawidłowa i żebyśmy mogli wspomóc jej działanie, powinniśmy pic jak najwięcej wody, herbat owocowych lub ziołowych oraz soków warzywnych najlepiej robionych w własnym domu. Idealnie jest jeżeli mamy rośliny z własnego ogródka, które maja najwięcej witamin i doskonale znamy ich źródło pochodzenia.
Dzięki wstępnej części diety, eliminacyjnej „głodówki” następuje wykluczenie pewnych pokarmów, w szczególności kiszonych ogórków i soli której nadmiar jest szczególnie szkodliwy u osób chorujących i mających problemy z nadciśnieniem. Jak wiadomo sól zatrzymuje wodę i zwiększa ciśnienie krwi. W przypadku cukrzyków odradzamy gotowaną marchew, dynię, buraki a nawet mus z jabłek, ponieważ warzywa gotowane zwiększają poziom cukru we krwi.

Ewa Dąbrowska dieta gwiazd

Nie tak prosto.

Pokonując kolejne etapy diety warzywno – owocowej Ewy Dąbrowskiej zmagać się będziemy z naszymi przyzwyczajeniami. Nie będzie łatwo odstawić ukochanego schabowego i zamienić go np. na surówkę z warzyw. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć cel swojego postanowienia koniecznie musimy przetrwać te trudne i przykre dla organizmu początki. Systematyczne nawadnianie organizmu wodą mineralną będzie bardzo ważne na każdym etapie diety. Nie dopuści ona do odwodnienia się organizmu ale także oszuka nasz żołądek sprawiając uczucie sytości. Jeżeli uda nam się opanować początkowe uczucie głodu będzie to pierwszy krok do pełnego sukcesu.

Jednak było warto.

Stosując się do szczegółowych zaleceń jakie wskazuje w swojej diecie jej autorka możemy mieć pewność, że warto z niej skorzystać. To, że będzie ciężko wiadomo ale wystarczy odrobina silnej woli. Dobrze że zaczynają powstawać miejsca, do których można pojechać na turnus. Wczasy z dietą, dodatkowo pełna i profesjonalna opieka medyczna, możliwość skorzystania z usług masażysty. Wszystko to spowoduje że przejdziemy poszczególne etapy diety bez problemów. Znajdziemy się wśród osób, które będą tak samo przeżywać trudne początki. Wzajemne wsparcie wszystkich kuracjuszy doprowadzi do oczekiwanego efektu. Wtedy zgodnie z uśmiechem na twarzy stwierdzimy, że było warto a zmiana nawyków to nasze lepsze samopoczucie. Polubimy owoce i warzywa. Nauczymy się je prawidłowo przygotowywać. Staną się dla nas skarbnicą witamin dodając wigoru i siły.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.