Ewa Dąbrowska

Ułańska-Zagroda-Człopa

Kim właściwie jest Ewa Dąbrowska?


Doktor nauk medycznych Ewa Dąbrowska, posiada wieloletnie doświadczenie oraz nietuzinkowe wykształcenie. Jest autorką nowatorskiej diety warzywno – owocowej odtruwającej i wspomagającej własne, samoleczące mechanizmy. Wieloletni pracownik Akademii Medycznej w Gdańsku. To właśnie tam Pani Ewa pracowała do roku 1999, gdzie zajęła posadę adiunkta w Klinice Chorób Wewnętrznych. Uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, gdyż przeprowadziła badania naukowe z zakresu immunologii w 1978 roku. „Znaczenie zaburzeń immunologicznych w porfirii późnej skórnej” to temat pracy, którą napisała w 1992 roku. Miał być to element podstawy rozprawy habilitacyjnej, do której jednak w tym czasie nie doszło, gdyż wnioski jakie wyciągnęła w pracy nakierowywały wówczas jej uwagę na niedocenioną nigdy wcześniej role żywienia w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Prawdopodobnie rozprawa odniosłaby wielki sukces wśród wielu ważnych osób, lecz nie została dopracowana. Powinna zostać rozwinięta i co najważniejsze musiałby być dowód naukowy, udowodnienie które przekierowałoby się na praktykę. Opracowanie diety warzywno-owocowej było wynikiem tych badań.

Głodówki zdrowotne, Czy to zdrowe?


Inspiracją dla Pani Ewy stały się rozprawy, publikacji docent doktor Kingi Wiśniewskiej-Roszkowskiej dotyczące właśnie głodówek zdrowotnych. Upowszechnienie tej metody „głodówki” uzyskało olbrzymie i niewyobrażalne wyniki, które uzyskane dzięki tej diecie skłoniły ją do upowszechnienia, a także rozgłosu i sprawdzenia metody w praktyce. W związku z tym powstał pierwszy popularyzujący zdrowe odżywianie Ośrodek Wczasów Zdrowotnych z dietą warzywno-owocową. Rok później zostało powołane roku Stowarzyszenie „Re-Vita” które jest członkiem Europejskiego stowarzyszenia Klasycznej Medycyny Naturalnej.
Ewa Dąbrowska jest autorką wielu prac naukowych, na swoim koncie ma ich aż 50 i ponadto 100 doniesień naukowych. Prywatnie matka dwóch synów i żona znanego podróżnika Wojciecha Dąbrowskiego.

Czy warto skorzystać z tych porad?

Wykorzystując doświadczenie bardzo mądrej i wykształconej osoby jaką jest dr medycyny Pani Ewa Dąbrowska powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i dokładnie wsłuchać się w jej spostrzeżenia. Wiadomo od dawna o zdrowotnych zaletach warzyw i owoców. Taka dieta, która została przez Panią doktor zaproponowana jest zbawienna dla naszego organizmu. Lata nauki, doświadczeń pozwolą na wyciągnięcie wniosków, że w dzisiejszej dobie gonitwy za fast foodami należałoby to zmienić. Osoba, która jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych ma z całą pewnością ogromną wiedzę, którą nam przekazuje a my powinniśmy ją zastosować w swoim codziennym życiu.

Wyniki badań.

Uświadomienie społeczeństwu, że życie w dzisiejszej dobie pędzącej i rozwijającej się cywilizacji staje się powoli zagrożeniem dla naszego organizmu. Wszelkie zanieczyszczenia których nie da się ogarnąć gołym okiem zanieczyszczają nasz organizm. Stajemy się toksycznymi postaciami nieświadomymi tego jaką sobie robimy krzywdę. Nie da się niektórych rzeczy uniknąć ale można im zapobiegać . Pani doktor stara się pokazać, że odpowiednia dieta ze świeżo przygotowanych składników pozwoli nam się chociaż częściowo uwolnić od szkodliwych efektów postępu technicznego. Jeżeli chcemy żyć zdrowo i zadbać o swój organizm powinniśmy sobie wziąć głęboko do serca rady osoby, która chce dla nas dobrze. Chce zahamować w w jakiś sposób lawinę złych nawyków. Nie potrzeba do tego wiele wystarczy posłuchać mądrych rad popartych latami doświadczeń.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.