Szanowni Goście,

Dbając o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie podczas pobytu w ośrodku Ułańska Zagroda wprowadziliśmy procedury, dotyczące utrzymania higieny i czystości w naszym obiekcie. Procedury są na bieżąco aktualizowane i systematycznie kontrolowane w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO i Głównego Inspektora Sanepidu GIS. Państwa bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby czuli się Państwo u nas bezpiecznie i mogli w pełni czerpać przyjemność z pobytu w Ułańskiej Zagrodzie. Zapraszamy Gości do naszego ośrodka z takim samym ciepłem i gościnnością, jak zawsze.

Dyrekcja Ośrodka Ułańska Zagroda

REGULAMIN BEZPIECZEŃSTWA COVID 19

§1 Bezpieczna lokalizacja

 1. Lokalizacja z dala od aglomeracji miejskich i dużych skupisk ludzi oraz miejsc publicznych.
 2. Ośrodek położony jest w malutkiej miejscowości wśród bogatej przyrody otuliny Drawieńskiego Parku Krajobrazowego (lasy, łąki w pobliżu jezioro).
 3. Tylko 30 pokoi. Rozmieszczenie pokoi w 3 niezależnych budynkach daje możliwość zachowania bezpiecznych odległości.

§2 Bezpieczna przestrzeń

 1. Cały teren należący do obiektu jest ogrodzony, a na wejściu znajduje się brama wyjazdowa.
 2. Teren jest monitorowany. Na terenie obiektu przebywają tylko zameldowani w hotelu Goście, pracownicy i dostawcy.
 3. Każda z osób przebywających na terenie hotelu przechodzi kontrolę bezpieczeństwa (pomiar temperatury).
 4. Wszystkie pomieszczenia ośrodka są systematycznie dezynfekowane.

§3 Bezpieczeństwo osobiste

 1. Przed przyjazdem Gość otrzyma pocztą elektroniczną pakiet informacji dotyczących polityki bezpieczeństwa w naszym obiekcie.
 2. Po przyjeździe Gościa do hotelu, pracownik recepcji dokonuje pomiaru temperatury (bezdotykowym termometrem).
 3. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury i objawów chorobowych zastrzegamy sobie prawo odmowy zameldowania.
 4. W ogólnodostępnych hotelowych łazienkach i przestrzeniach wspólnych, recepcji i restauracji umieszczone są płyny do dezynfekcji rąk. Prosimy Gości o częste mycie rąk mydłem zgodnie z instrukcjami dostępnymi w hotelowych łazienkach.

§4 Bezpieczne części wspólne

 1. Udostępnienie płynów do dezynfekcji dłoni w miejscach ogólnodostępnych – recepcji, toaletach, przed wejściem do restauracji, w sali fitness, strefie wellness.
 2. Udostępnienie w toaletach ogólnodostępnych instrukcji mycia rąk, dezynfekcji, prawidłowego zdejmowania i zakładania maseczek i rękawiczek jednorazowych.
 3. Stosowanie przez pracowników obsługi ośrodka maseczek, rękawiczek.
 4. Dezynfekcja sprzętu sportowego (rowerów, kijków nordic walking, itp.) każdorazowo po użyciu Gościa.
 5. Bezwzględny zakaz przebywania na terenie Ośrodka osób niezameldowanych.

§5 Bezpieczne wnętrza

I. Recepcja
 1. Rekomendujemy Gościom dezynfekcję dłoni po przyjeździe do hotelu.
 2. Pracownik ośrodka dokonuje pomiaru temperatury (bezdotykowym termometrem) po przyjeździe Gościa do hotelu.
 3. Przy recepcji może znajdować się maksymalnie 2 Gości (ewentualnie rodzina) z zachowaniem bezpiecznej odległości.
 4. Osoby oczekujące na obsługę w recepcji mogą poczekać w specjalnie wyznaczonych miejscach, w bezpiecznej odległości 2 metry.
 5. Pracownicy recepcji pracują w przyłbicach/maseczkach i rękawiczkach jednorazowych lub dezynfekują każdorazowo ręce. Recepcję dodatkowo ochrania osłona z plexy.
 6.  Skrócenie check-in.
 7. Podczas meldunku Goście są informowani o obowiązujących procedurach bezpieczeństwa w hotelu oraz są proszeni o podpisanie oświadczenia o przyjęciu ich do wiadomości i stosowaniu się do wytycznych.
 8. Rekomendujemy płatność elektroniczną. Terminale płatnicze zabezpieczone w folię są każdorazowo po użyciu dezynfekowane. Istnieje możliwość płatności przelewem z góry za całą rezerwację przed wyjazdem, po wcześniejszym ustaleniu z obsługą recepcji.
II. Pokoje
 1. Każdy pokój po wyjeździe Gościa jest generalnie sprzątany, a wszystkie powierzchnie takie jak blaty, klamki, telefon, pilot do telewizora, toalety są dezynfekowane specjalnymi środkami.
 2. Zwiększenie częstotliwości dezynfekcji urządzeń, mebli, klamek, armatury, poręczy, pilotów tv i innych urządzeń będących w pokoju oraz wietrzenia pokoju. Prosimy się o pozostawienie uchylonych okien w pokojach.
 3. Zmiana zasad sprzątanie pokoi podczas pobytu. Pokoje sprzątane są tylko na wyraźną prośbę Gościa podczas jego nieobecności w pokoju. W pokojach obsługa przygotowała trzy worki (na zabrudzone ręczniki, na zabrudzoną pościel oraz na odpady). Dla zachowania higieny ograniczamy przebywanie personelu sprzątającego w pokojach.
 4. Jeżeli Gość ośrodka życzy sobie wymiany ręczników, wyniesienia śmieci lub uzupełnienia innych niezbędnych rzeczy prosimy o telefon do recepcji.
III. Jadalnia
 1. Rekomendujemy Gościom dezynfekcję rak przed wejściem do jadalni.
 2. Zachowanie odpowiednich bezpiecznych odległości 2m między stolikami / krzesłami w jadalni ośrodka.
 3. Każdorazowa dezynfekcja stołów, krzeseł, porcelany, tac itp., wyparzanie sztućców, po każdym Gościu.
 4. Stosowanie przez pracowników jadalni maseczek/przyłbic oraz rękawiczek.
 5. Na terenie kuchni i jadalni regularna dezynfekcja rąk i stanowisk pracy przez personel.
 6. Posiłki serwowane będą bezpośrednio do stolika.
IV. Strefa SPA/ Gabinety masażu
 1. Liczba osób przebywających w strefie SPA została ograniczona. Rekomendujemy zachowanie dystansu społecznego. Zapisy w recepcji.
 2. Zapisy na zabiegi przyjmujemy mailowo bądź telefonicznie.
 3. Przed wejściem do strefy SPA oraz przed każdym zabiegiem wymagana jest dezynfekcja dłoni.
 4. Goście proszeni są o wchodzenie do strefy SPA w momencie, gdy szatnia jest pusta.
 5. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzony zostanie dodatkowy wywiad epidemiologiczny oraz pomiar temperatury ciała.
 6. Stan podgorączkowy oraz objawy chorobowe (katar, kaszel) uniemożliwiają wykonanie zabiegu.
 7. W strefie SPA obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych.
 8. Po każdym zabiegu gabinety, toalety, prysznice są sprzątane i dezynfekowane.
 9. Pracownicy Strefy SPA pracują w przyłbicach/maseczkach oraz rękawiczkach jednorazowego użytku lub każdorazowo dezynfekują ręce po każdym zabiegu.
 10. Każdy gabinet i recepcja spa są systematycznie wietrzone. Obsługa SPA zastrzega sobie prawo do 30 min przerwy między zabiegami w celu dezynfekcji łóżek itp.
 11. Strefa SPA to 3 niezależne gabinety zabiegowe, dzięki czemu mają Państwo pewność, że zawsze przeprowadzamy zabiegi w prawidłowo przygotowanym: zdezynfekowanym i przewietrzonym gabinecie.
V. Sauna i Bania ruska
 1. Sauna jest dezynfekowana w godzinach nocnych.
 2. Goście są zobligowani do umycia ciała mydłem przed skorzystaniem z sauny.
 3. Ograniczamy liczbę Gości przebywających jednocześnie w strefie sauny. i bani ruskiej. Informacje w recepcji.
 4. Ze względu na procedury bezpieczeństwa, bania ruska jest nieczynna do odwołania.

§6 Świadomy Personel

 1. Wszyscy pracownicy bezwzględnie przestrzegają zasad pracy w maseczkach, rękawiczkach, odzieży ochronnej, często dezynfekują urządzeń, ręce.
 2. W każdym dziale zostały wdrożone precyzyjne procedury zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.
 3. Przeprowadzamy regularne szkolenia pracowników z zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Prowadzenie kampanii informacyjnej dla personelu dotyczącej zachowania szczególnych środków ostrożności wg zaleceń GIS i WHO.
 4. Po przyjściu do pracy mierzymy temperaturę każdemu pracownikowi. W przypadku stanu podgorączkowego i objawów chorobowych, pracownik jest natychmiastowo oddelegowany do domu.
 5. Zapewnienie płynu do dezynfekcji rąk dla pracowników – łatwo dostępny i widoczny dozownik na zapleczu hotelu, szatniach.
 6. Wprowadzenie dodatkowej dezynfekcji przestrzeni wspólnych pracowników – szatni, kuchni, pomieszczeń socjalnych oraz magazynów.
 7. Organizacja stanowisk pracy z zachowaniem 1,5 metra odstępu, w przestrzeniach, Przebywanie w pomieszczeniach, tam, gdzie jest to możliwe do 2 osób.
Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.