Turnusy odchudzające – coraz większe zainteresowanie

Ułańska-Zagroda-Dieta-Dąbrowskiej-

Turnusy odchudzające to forma wypoczynku, z której Polacy korzystają coraz częściej i chętniej. Nic dziwnego – poza oderwaniem się od rzeczywistości i spędzeniem czasu w nowych okolicznościach przyrody, możemy w ich trakcie zrobić sporo dla własnego zdrowia, kondycji i urody. Jeśli naszym celem jest odchudzanie, turnusy redukujące masę ciała to rewelacyjny pomysł na spędzenie urlopu – nie tylko letniego, ale i wykorzystywanego w innych porach roku. Jeśli wybierzemy odpowiedni ośrodek, możemy być pewni, że uda nam się stracić co najmniej kilka centymetrów w najbardziej newralgicznych obwodach naszego ciała. Poza tym poznamy – w teorii oraz w praktyce – zasady zdrowego odżywiania się, a instruktorzy w umiejętny sposób zmotywują nas do podjęcia walki o lepszą formę fizyczną czy też w ogóle zdrowotną.

Turnusy odchudzające – dlaczego warto

Nie zapominajmy bowiem o tym, że odpowiednia masa ciała to nie tylko szczuplejsza, bardziej atrakcyjna, wysportowana sylwetka, ale i szansa na życia w zdrowiu. Nie jest tajemnicą, że nadwaga, a tym bardziej otyłość, zwiększa ryzyko wystąpienia wielu schorzeń i zaburzeń funkcjonowania organizmu. Cukrzyca, zespół metaboliczny czy też nadciśnienie i inne kłopoty związane z układem sercowo-naczyniowym to tylko niektóre problemy zdrowotne, na jakie uskarżają się osoby borykające się z nadmiarem kilogramów. Ten balast nie tylko obciąża serce i stawy, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów oraz innych poważnych chorób, a także może osłabiać odporność organizmu, prowadząc do kolejnych komplikacji. Właśnie dlatego turnusy odchudzające to coś, na co warto postawić.

Turnusy odchudzające – dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Oczywiście nie chodzi o jakiekolwiek wczasy, ale takie turnusy odchudzające, które prowadzone są w sposób profesjonalny, zgodnie z aktualną wiedzą na temat racjonalnego żywienia i zdrowia człowieka. Które oferty należą do najlepszych na polskim rynku? Z pewnością warto zwrócić uwagę na turnusy odchudzające w ośrodku Ułańska Zagroda, organizowane w oparciu o dietę warzywno-owocową dr n. med. Ewy Dąbrowskiej. Placówka ta posiada stosowny, wydany bezterminowo certyfikat, poświadczający, że usługi przez nią oferowane spełniają wymogi określone przez autorkę tego sposobu żywienia. A ten doceniły już tysiące osób w całej Polsce, w tym wielu znanych i lubianych.

Skuteczne odchudzanie – turnusy dla wymagających

Wydobywając z owoców i warzyw to, co najbardziej wartościowe, dieta ta pozwala zapobiegać powstawaniu wielu chorób cywilizacyjnych. Właśnie tak działa powrót do korzeni – spożywanie płodów natury i odrzucenie żywności wysoko przetworzonej. Turnusy odchudzające z dietą dr Ewy Dąbrowskiej można też traktować jako sposób na oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, szybką poprawę samopoczucia i wzrost witalności. Ale odpowiednie żywienie oraz profesjonalny, przeszkolony personel, który będzie przygotowywał gościom posiłki to dopiero początek. Ośrodek Ułańska Zagroda umożliwia też szereg ćwiczeń fizycznych i zajęć ruchowych, jak przejażdżki rowerowe, jazda konna czy też nordic-walking.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie kondycji jest też możliwość skorzystania z zabiegów na łóżkach rehabilitacyjno-rekondycyjnych, zgodnie z niezwykle efektywnym systemem Slender Life. Dotlenić i wzmocnić organizm, poprawić jego ogólną sprawność oraz uruchomić wszystkie partie mięśni można tutaj dzięki unikalnemu treningowi w odciążeniu. Wystarczy zaledwie 40 minut na tego typu łóżkach, aby zapewnić sobie efekty równoważne aż 210 minutom (tj. 3,5 godziny) tradycyjnej gimnastyki. Te dobroczynne skutki doceniają zarówno ludzie całkowicie zdrowi, jak i ci, którzy borykają się z rozmaitymi schorzeniami czy też problemami natury medycznej. Do wskazań do skorzystania z treningu Slender Life należą m.in. osteoporoza, dyskopatie, skutki urazów kręgosłupa i kończyn dolnych, reumatoidalne zapalenie stawów oraz choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa.

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.