Hydrokolonoterapia

Zabiegi
Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia – zabieg dla zdrowszych jelit

W Ułańskiej Zagrodzie dbamy o ciało i umysł holistycznie. Osoby biorące udział w turnusach odchudzających mogą korzystać z szeregu badań, uczestniczyć w zajęciach i wykładach, aby zwiększyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, poznać stan swojego organizmu i zrelaksować się. Jednym ze sposobów na poprawę funkcjonowania ciała jest hydrokolonoterapia

Nowoczesna hydrokolonoterapia: co to jest?

Według wielu badaczy źródłem ogromu problemów zdrowotnych są niestrawione złogi zalegające w jelitach, pasożyty i bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym. Jednym z najbardziej popularnych i bezpiecznych sposobów na pozbycie się wszelkich toksyn zatruwających organizm jest dokładne oczyszczenie jelit. Zabiegiem umożliwiającym przywrócenie równowagi wewnętrznej jest właśnie hydrokolonoterapia. Co to jest? Zabieg hydrokolonoterapii polega na przepłukaniu jelita grubego wodą o określonej temperaturze. Woda dostaje się do jelita pod wpływem siły grawitacji. Krótki i bezbolesny zabieg umożliwia pozbycie się bezwartościowych, stwardniałych resztek pokarmowych i mas kałowych, które przez lata nagromadziły się w świetle okrężnicy.

Hydrokolonoterapia – efekty zabiegu

Jakie korzyści przynosi pacjentom hydrokolonoterapia? Efekty zabiegu są zaskakujące! Wraz z wodą z ciała wypłukiwane jest wszystko to, co przywierało do ścian jelit, uniemożliwiając poprawne wchłanianie się składników odżywczych z pożywienia i zakłócało florę bakteryjną: złogi mas kałowych, metale ciężkie, konserwanty, bakterie gnilne i fermentacyjne, pleśnie, drożdżaki, wirusy, a nawet kamienie żółciowe. Osoby, które poddały się kuracji, zauważają poprawę perystaltyki jelit, pozbywają się wzdęć i zaparć. Wyraźnemu usprawnieniu ulega wchłanianie składników odżywczych, stan skóry, ogólne samopoczucie. Kuracja przeciwdziała również odkładaniu się nadmiaru tłuszczu w organizmie. Wśród wskazań do wykonania hydrokolonoterapii wyróżniamy: 

 • otyłość;

 • częste biegunki;

 • zaparcia;

 • uchyłkowatość jelita grubego;

 • żylaki odbytu;

 • choroby pasożytnicze;

 • grzybice;

 • reumatyzm;

 • przewlekłe stany zapalne gruczołu krokowego;

 • choroby dermatologiczne (na przykład atopowe zapalenie skóry, łuszczyca);

 • choroby dróg oddechowych (między innymi astma);

 • alergie;

 • choroby układu limfatycznego;

 • zaburzenia odporności;

 • nerwice, depresja, zaburzenia snu i zaburzenia lękowe.

Wykłady, zajęcia sportowe, masaże i hydrokolonoterapia: zaprasza ułańska zagroda! 

W jakim miejscu wykonywana jest hydrokolonoterapia? Załom w gm. Człopa – w tym miejscu, gdzie organizowane są turnusy odchudzające, których program opiera się na zasadach postu opracowanego przez dr Ewę Dąbrowską. 

W Ułańskiej Zagrodzie zabiegi hydrokolonoterapii wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i sterylności. Nad brzegiem kuracji czuwa specjalista. Nasi eksperci dbają o to, aby każda osoba poddająca się zabiegowi czuła się w pełni komfortowo. 

Hydrokolonoterapia – cena zabiegu

Ile kosztuje hydrokolonoterapia? Cena nowoczesnej kuracji jest wyjątkowo atrakcyjna i wynosi zaledwie 150 zł. Goście Ułańskiej Zagrody i uczestnicy spotkań organizowanych w Załomie mogą skorzystać z pakietu nowoczesnych badań i zabiegów różnego typu – hydrokolonoterapii, oczyszczania wątroby, testu Food Detective.

Hydrokolonoterapia – wczasy odchudzające, na których zadbasz o swoje ciało kompleksowo

W Ułańskiej Zagrodzie zatroszczysz się o swój organizm wielopłaszczyznowo. Podczas tygodniowego lub dwutygodniowego turnusu możesz nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aktywnie odpocząć, nawiązać wartościowe znajomości i obcować z naturą. Czas spędzony w Ułańskiej Zagrodzie dla każdego uczestnika turnusu jest inspirującą przygodą i dawką motywacji do zmian, które podniosą komfort Twojego życia.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.