Warzywno-owocowy post. Turnusy z dietą dr Dąbrowskiej

Dieta-Warzywno-Owocowa-Dr-Dąbrowskiej-Ułańska-Zagroda

Turnusy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej są ostatnio bardzo popularne. Dieta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ istnieje wiele dowodów na jej skuteczność. Dieta dr Dąbrowskiej oparta jest przede wszystkim na czasowym spożywaniu określonych warzyw i owoców. Czy warto wybrać się na wakacje z dietą dr Ewy Dąbrowskiej? I jakie są jej główne zalecenia?

Jakie efekty może przynieść dieta dr Dąbrowskiej?

Zdaniem autorki diety nasz organizm posiada fenomenalne zdolności samoleczenia, które polegają na niszczeniu chorych komórek i pozyskiwaniu z nich glukozy. Oczywiście należy stworzyć organizmowi odpowiednie warunki, które pozwolą mu na taką pracę. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie post owocowo-warzywny. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest więc sprawdzoną metodą profilaktyki i leczenia. Na tle innych diet z pewnością wyróżnia się niską kalorycznością i dlatego nazywana jest również postem leczniczym. Dietę Dąbrowskiej stosuje się jako okresową kurację. Na czym ona polega?

Jakie są podstawowe założenia diety owocowo-warzywnej?

W przypadku postu owocowo-warzywnego przez pierwszy okres spożywasz tylko określone warzywa i owoce. Okres ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni – w zależności od wskazań dietetyka lub lekarza. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej oparta jest na warzywach niskoskrobiowych. Możesz więc jeść marchewkę, buraki, seler, pietruszkę, rzodkiewkę, kapustę, kalafior, brokuł, cebulę, por, czosnek, dynię, kabaczek, ogórki, pomidory, paprykę a także zieloną sałatę. Równocześnie możesz spożywać wybrane owoce, takie jak jabłko, grejpfrut, cytryny i jagody.

dieta owocowa-warzywna w ułańskiej zagrodzie

Doskonałym uzupełnieniem diety Dąbrowskiej są również zielone soki – na przykład z natki pietruszki, selera naciowego, pokrzywy czy szpinaku. Warzywa i owoce można jeść na surowo w postaci surówek, ale również zup warzywnych przyprawionych ziołami, warzyw duszonych i pieczonych. Dieta nie zakłada używania soli. A jeśli chodzi o napoje, to dieta dr Dąbrowskiej pozwala na picie soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych oraz wody i wywaru z warzyw. W czasie kuracji nie można spożywać jednak żadnych innych pokarmów, takich jak chleb, kasza, olej itp. Nie wolno pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu ani palić papierosów.

Dlaczego warto stosować post leczniczy?

Dieta dr Dąbrowskiej ma na celu uruchomić w naszym organizmie procesy samoleczenia. Ale to nie wszystko. Post warzywno-owocowy ma również właściwości detoksujące, czyli oczyszczające organizm z niepotrzebnych toksyn. Dzięki tej restrykcyjnej diecie powinieneś więc lepiej się poczuć – uzyskasz więcej energii i pozbędziesz się nawet poważnych dolegliwości. W trakcie diety spożywasz niskokaloryczne produkty, dlatego po kilku dniach jej stosowania przechodzisz na odżywianie wewnętrzne, czyli endogenne. Doprowadzasz więc do usunięcia złogów chorych komórek i toksyn. To główna zaleta niskokalorycznego postu dr Dąbrowskiej.

Czy warto wybrać się na turnus z dietą Dąbrowskiej?

Popularność i udowodniona skuteczność diety dr Dąbrowskiej sprawiły, że coraz więcej ośrodków oferuje turnusy z dietą Dąbrowskiej. Czy warto zdecydować się na taki wypoczynek? Jak najbardziej. Musisz jednak pamiętać, że dieta dr Dąbrowskiej powinna – w zależności od zaleceń – trwać od dwóch do 6 tygodni, dlatego taki wyjazd powinien być przede wszystkim początkiem stosowania diety i przyzwyczajeniem organizmu do warzywno-owocowego postu.

spichlerz w Ułańskiej zagrodzie

Turnusy dr Dąbrowskiej mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim udowodnią Ci, że dieta warzywno-owocowa wcale nie musi być monotonna. Profesjonalna kuchnia może przygotować naprawdę różnorodne i smaczne posiłki zgodnie z zaleceniami diety. Poznasz, jakie produkty są dozwolone i jak przyrządzić smacznie i sycące dania z wykorzystaniem ziół i naturalnych przypraw. Poza tym turnusy dr Dąbrowskiej oferują najczęściej wsparcie profesjonalnych dietetyków i lekarzy podczas wprowadzanie w życie diety, co ma duże znaczenie w kontekście całościowej zmiany nawyków żywieniowych. A tylko taka zmiana zagwarantuje Ci upragnione i trwałe efekty diety. Przy wyborze odpowiedniego ośrodka, warto wybierać te, które posiadają certyfikat autorki diety, tak jak nasza niezwykle klimatyczna Ułańska Zagroda, położona w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego.

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.