Wczasy odchudzające – smacznie, zdrowo, skutecznie

Ułańska-Zagroda-Dieta-Dąbrowskiej-8

„Wczasy kondycyjno odchudzające”, „wczasy z odchudzaniem” czy też „odchudzanie wczasy” – to frazy bardzo często wyszukiwane przez polskich internautów. Taka popularność turnusów odchudzających nie może dziwić – to wszakże wspaniała przygoda i wyprawa w nieznane, która może mieć zdecydowanie więcej pozytywów, aniżeli spotkanie nowych ludzi i prawdziwy relaks w pięknych okolicznościach przyrody. W przypadku wczasów w ośrodku Ułańska Zagroda podstawowym celem jest jednak zyskanie wiedzy na temat zdrowego żywienia według diety dr Ewy Dąbrowskiej. A także pozytywne efekty stosowania jej w praktyce przez czas trwania turnusu.

Wczasy z odchudzaniem: dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej to nad Wisłą prawdziwy hit ostatnich lat. Tysiące osób, które z niej skorzystały może cieszyć się poprawą samopoczucia, wzrostem sił witalnych, a także swego rodzaju działaniem profilaktycznym. Przejście na dietę warzywno-owocową pozwala bowiem zapobiegać gromadzeniu się w ciele toksyn, obecnych w dużej ilości nie tylko w żywności mocno przetworzonej, ale także w środowisku, np. w zanieczyszczonym powietrzu. Odżywianie się płodami natury może również sprawić, że organizm pozbędzie się już nagromadzonych toksyn, a tym samym zacznie funkcjonować sprawniej i w lepszym zdrowiu, a ryzyko zapadnięcia na takie choroby, jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy nowotwory zostanie ograniczone. Jednak dobre, skuteczne wczasy kondycyjno odchudzające kładą nacisk nie tylko na odpowiedni sposób żywienia, ale i właściwą dawkę ruchu, dostosowaną do możliwości poszczególnych osób. I w tym tkwi ich siła.

Wczasy kondycyjno odchudzające: pozytywny wpływ na zdrowie

Właśnie tak jest w ośrodku Ułańska Zagroda w miejscowości Załom, położonej w malowniczych okolicach Piły i Wałcza. Organizowane tu wczasy odchudzające słyną ze skuteczności, na którą składają się zarówno redukcja liczby spożywanych kalorii, jak i efektywne ćwiczenia ruchowe. Ośrodek posiada wydany bezterminowo certyfikat na stosowanie diety dr Ewy Dąbrowskiej, a przeszkolony personel każdego dnia przygotowuje smaczne posiłki ze starannie wyselekcjonowanych jarzyn i owoców. Sam jadłospis jest z kolei komponowany przez znakomitych specjalistów z zakresu żywienia człowieka.

Stosowanie diety dr Ewy dąbrowskiej pozwala schudnąć średnio 7 kg, więc jeśli interesuje nas odchudzanie, wczasy z tym sposobem żywienia to po prostu strzał w dziesiątkę. Dodatkowe efekty zdrowotne obejmują m.in. zapobieganie anemii i depresji, regulację pracę mózgu, działanie przeciwalergiczne, zwalczanie bakterii i poprawę gojenia się ran, a także podnoszenie poziomu tzw. dobrego cholesterolu.

Wczasy odchudzające: ruch to zdrowie

Wczasy kondycyjno odchudzające w ośrodku Ułańska Zagroda to również prowadzone pod odpowiednim nadzorem ćwiczenia i zajęcia fizyczne. Uczestnicy mogą też skorzystać z profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych, masażu, a także sauny. Warto też wspomnieć o niezwykłej i rzadko spotykanej możliwości odbywania zabiegów na łóżkach rehabilitacyjno-rekondycyjnych w ramach systemu Slender Life, dostępnej właśnie w tej placówce. Tego typu treningi działają wręcz zbawiennie zarówno na nadmierne centymetry, jak i na stan samej skóry oraz wszystkie partie mięśni. Słowem – na cały organizm. Wystarczy 40-minutowy cykl ćwiczeń, aby odczuł korzyści, jakie odpowiadają 210 minutom tradycyjnej gimnastyki. I to bez niepotrzebnego obciążania stawów czy kręgosłupa.

Regenerować ciało i umysł można tu w bezpośrednim kontakcie z przyrodą – ośrodek ma aż 10 ha powierzchni i znajduje się w urzekającej otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego, w pobliżu rzeki oraz Jeziora Załomie z przejrzystą, czystą wodą. Aktywności, z jakich można tu skorzystać to m.in. jazda konna, spływy kajakowe oraz łodzią, jogging, nordic-walking czy też wycieczki rowerowe.

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.