Wczasy z dietą owocowo-warzywną. Dlaczego warto pościć podczas wakacji?

Ułańska-Zagroda-Dieta-Dąbrowskiej-

Piękne miejsce, doskonały wypoczynek i oczyszczająca dieta warzywno-owocowa. Coraz więcej osób decyduje się na wakacje odchudzające. Dlaczego? Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W niecodziennym otoczeniu łatwiej nam przyzwyczaić się do nowych reguł żywieniowych i wprowadzać zmiany w trybie życia, które mogą zaowocować lepszym samopoczuciem i piękną sylwetką

Dlaczego warto wybrać dietę owocowo-warzywną?

Wczasy odchudzające to doskonałe połączenie odchudzającej diety z aktywnością fizyczną. Ostatnio bardzo popularną dietą stosowaną na tego rodzaju turnusach jest dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. To przede wszystkim dieta odchudzająca, oparta na menu zbudowanym wyłącznie z owoców i warzyw. Z uwagi na niską kaloryczność nazywana jest często postem warzywno-owocowym. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej to dieta detoksykacyjna, która zmusza organizm do korzystania ze swoich zapasów. Pomaga więc wydalić nadmiar wody z organizmu i pozbyć się niepożądanych toksyn. Dieta owocowo-warzywna powinna odtruć organizm i korzystnie wpłynąć na jego funkcje obronne.

Co jemy w trakcie stosowania diety Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej to tak naprawdę owocowo-warzywny post, który najczęściej stosowany jest jako dwuetapowy program odchudzania. Opiera się ona na jedzeniu wybranych warzyw i owoców przez cały okres trwania diety. Po jej zakończeniu dobrze jest wprowadzić te nawyki żywieniowe na stałe, dodając inne zdrowe produkty, takie jak rośliny strączkowe, ziarna oraz orzechy. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej wyróżnia się bardzo niską kalorycznością oraz niską zawartością glukozy i białka. W trakcie stosowania diety możesz jeść przede wszystkim niskoskrobiowe warzywa z niskim indeksem glikemicznym oraz niektóre owoce. Taka dieta oczyści Twój organizm z toksyn, poprawi witalność i jakość snu. Post warzywno-owocowy pomaga usunąć chore komórki, zapobiegając w ten sposób powstawaniu nowotworów oraz przeciwdziałając chorobom cywilizacyjnym.

dieta owocowo-warzywna

Ile powinna trwać dieta Dąbrowskiej?

W zasadzie cały okres oczyszczania powinien trwać około 6 tygodni, jednak nawet jedno- lub dwutygodniowy detoks przynosi pewne efekty. W czasie diety nie zjadamy pełnowartościowych posiłków tylko trzy główne posiłki i dwie przekąski o łącznej kaloryczności od 400 do 800 kilokalorii. Z czego składają się takie posiłki? Przede wszystkim z warzyw i niektórych owoców. Ale nie wszystkie warzywa wchodzą tu w grę. Mogą to być między innymi zielone sałaty, cebula i por, cukinia, ogórki, brokuł, kalafior, a także buraki i marchew. Jeżeli chodzi o owoce, to mamy jeszcze mniejszy wybór: jabłka, grejpfruty, cytryny oraz jagody. Istotne jest również to, żeby posiłki przygotowane z tych produktów były jak najmniej przetworzone. Mogą być surowe, pieczone lub gotowane na parze. Nie wolno też stosować soli tylko naturalne zioła. A co możesz pić w trakcie trwania diety? Głównie wodę, herbaty ziołowe, zakwas buraczany lub warzywne wywary.

Zalety diety owocowo-warzywnej

Dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej jest bardzo restrykcyjna. Ma na celu oczyścić organizm z toksyn i przywrócić mu zdolność samoleczenia. Zdaniem autorki odpowiednio prowadzona dieta jest w stanie zahamować, a nawet cofnąć rozwój niektórych chorób, takich jak astma, migrena, alergia czy choroba Hashimoto. Dla kogo dieta Dąbrowskiej jest najlepszym rozwiązaniem? Dla osób, które czują się zmęczone, ociężałe i przejedzone. Oczyszczająca dieta warzywna sprawia, że poprawia się nasz metabolizm, a z organizmu zostają usunięte zalegające w jelitach złogi. Dieta owocowo-warzywna polecana jest również tym osobom, które chcą schudnąć.

Dlaczego warto zacząć od odchudzających wczasów?

Przygotowanie posiłków w ramach diety dr Dąbrowskiej nie jest trudne, ale wymaga znajomości zasad stosowania tej restrykcyjnej diety. Dlatego warto skonsultować jej wprowadzenie z lekarzem lub dietetykiem. Takie wsparcie oferują również turnusy wakacyjne z dietą Dąbrowskiej. Jeśli interesuje Cię dieta owocowo-warzywna, wczasy odchudzające są doskonałym rozwiązaniem na początku Twojej drogi. Dlaczego? Ponieważ w czasie trwania turnusu przyzwyczaisz się do warzywnych posiłków i poznasz zasady stosowania diety. Poza tym takie turnusy gwarantują wsparcie medyczne i merytoryczne. To doskonała propozycja dla osób, które chcą sprawdzić, jak będą się czuć na tej diecie, a także zagwarantować sobie odpowiednią opiekę podczas jej wprowadzenia. Sam decydujesz, czy chcesz zrobić sobie warzywno-owocowy detoks przez tydzień, czy może wolisz zdecydować się na dłuższy pobyt. Nawet tygodniowy turnus jest świetnym pomysłem na odtrucie organizmu. Łatwiej Ci również o motywację w gronie osób, które stawiają przed sobą podobne cele. Podczas takich wakacji masz również możliwość aktywnego spędzania czasu, co z pewnością ma dobry wpływ na efekty diety.

ulanska zagroda dieta warzywno-owocowa dabrowskiej

Najważniejsza jest zmiana przyzwyczajeń

Niezależnie od tego, jaki ośrodek wybierzesz, czy zdecydujesz się na wczasy odchudzające z dostępem do jeziora czy jogą, musisz jednak pamiętać o jednym. Nawet najbardziej spektakularne efekty odchudzające nie będą trwałe, jeśli po powrocie z turnusu wrócisz do swoich starych przyzwyczajeń żywieniowych i zapomnisz o aktywności fizycznej. Warto również wybierać takie ośrodki, jak nasza Ułańska Zagroda, które są certyfikowanym obiektem z dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Masz wtedy gwarancję, że oferta żywieniowa jest przygotowana w najwyższym standardzie i zgodnie z zaleceniami autorki diety.

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.