Okolica

OKOLICA
WARTO ZOBACZYĆ

W pobliżu Ułańskiej Zagrody znajduje się Drawieński Park Narodowy. Warto wybrać się do Parku, gdyż jest to teren bogaty w florę, faunę, jeziora i rzeki. Niczym niezmącona cisza i tereny niedotknięte ludzką ręką.

Okolica Ułańskiej Zagrody to 80% lasów, warto tu przyjechać na grzybobranie. Pobliskie jeziora obfitują w różne gatunki ryb. Czysta woda zachęca do letnich kąpieli i plażowania. Dobrym sposobem na zwiedzenie okolicznych jezior jest kajak czy łódka, którymi można popłynąć wokół jeziora w poszukiwaniu piękna przyrody.

Jesteśmy pewni, że spędzicie tu miłe chwile.

Podczas pobytu w Ułańskiej Zagrody możesz spędzić bardzo aktywnie czas. Bliskość Drawieńskiego Parku Narodowego, lasów, rzek i jezior daje szeroką możliwość aktywności w niesamowitej scenerii.

WARTO ODWIEDZIĆ
POZNAJ ATRAKCJE

Drawieński Park Narodowy

Przepiękny teren,  którego lasy zajmują prawie 80% powierzchni parku. Na terenie prarku znajdują się liczne jeziora, rzeki, bogata flora i fauna. Walory przyrodnicze parku najlepiej poznawać w czasie spływu kajakowego Drawą, spacerem lub rowerem. 

Stary Załom

Rezerwat przyrody Stary Załom jest to przepiękne miejsce. Rezerwat to między innymi urokliwe łąki, usiane rzadkimi okazami roślin. Warto wybrać się na spacer z aparatem fotograficznym, gdyż można spotkać niezwykłe okazy flory.

Pałac w Dłusku

Pałac położony jes w miejscowości Dłusko. Ten neorenesansowy pałac zbudowany został w początku XX wieku, a park, który jest częścią kompleksu został założony w połowie XIX wieku. Pałac jest w remoncie, i jest dostępny wyłącznie z zewnątrz.

Stara Węgornia - ruiny młyna wodnego

Węgornia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Drawieńskim Parku Narodowym. Jesto to relikty budowli z początku XIX w. pełniącej rolę mostu, młyna wodnego i pułapki na węgorze. Bystry nurt rzeki Płocicznej, wysokie skarpy, potężne drzewa – wszystko to tworzy niezapomniany krajobraz.

jezioro Ostrowite

Jezioro Otrowite to największe jezioro w Drawieńskim Parku Narodowym. W całości otoczone lasami i jest jednym z piękniejszych i ciekawszych jezior pomorskich.  Na jeziorze znajdują sie 3 wyspy. Jest to wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe czy piesze.

Ścieżki Poznawcze

W Drawieńskim Parku Narodwoym znajdziecie świetnie ścieżki poznawcze. Są to przede wszystkim ścieżka Głusko – Kamienna czy ścieżkę Jezioro Ostrowieckie. Ścieżki są wspaniałą okazją, aby wypocząć aktywnie wśród przepięknej flory i fauny czy to pieszo czy rowerem.

OKOLICA
INNE ATRAKCJE

Okolice Ułanskiej Zagrody to przede wszystkim natura. Jednak dla osób chcących zobaczyć trochę historii, mogą odwiedzić:

Ułańska-Zagroda-Okolica-Zamek
Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.