Obiekt

Ułańska Zagroda
Obiekt

Ułańska Zagroda to kompleks budynków, które mają wartość historyczną. W skład kompleksu wchodzą budynki: Traktorownia, Koniarnia, Spichlerz oraz Poczet Dowódcy Pułku

Traktorownia

Budynek wzniesiony w 2007 r., nawiązujący do architektury przedrozbiorowej Polski (w wieku XVIII Człopa nazywała się Słopanowo i należała do Rzeczypospolitej). W latach 2007-2014 pełnił rolę garażu dla maszyn rolniczych z wydzielonym warsztatem i magazynem części zamiennych. W roku 2014 przekształcony na budynek hotelowy.
Mieszczą się w nim pokoje klasy Komfort, o podwyższonym standardzie nawiązujące do poszczególnych pododdziałów 7 Pułku Strzelców Konnych, stacjonującego w Poznaniu, Zbąszyniu i Biedrusku w latach 1921-1939.

Są to Szwadrony Liniowe 1-4, Szwadron CKM, Szwadron Kolarzy, Pluton Łączności, Pluton Działek p-panc., Szwadron Marszowy, Kasyno Oficerskie oraz Sala Rekreacyjna.

POCZET DOWÓDCY PUŁKU​​

Jedyny ocalały poniemiecki budynek powstały na początku ubiegłego stulecia za sprawą niemieckich gospodarzy (Familie Milke), stanowiący jeden z trzech obiektów składający się na kompleks zabudowań gospodarstwa rolnego (dom, stodoła, obórka).

Do końca lat 60-tych pełnił rolę obórki. W latach 70-tych przekształcony w dom mieszkalny i zrewitalizowany w roku 2008, a w 2016 oddany na cele hotelowe.

Domek składa się z czterech pokoi (1-czterosobowy, 1-trzyosobowy, 2-dwuosobowe), pokoju dziennego, kuchni i tarasu. Poświęcony jest dowódcom 7 Pułku Strzelców Konnych i 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich.

KONIARNIA​

Jak sama nazwa wskazuje, obiekt pełnił kiedyś funkcję stajni dla koni.
W 2018 budynek przeszedł przebudowę i został zaadaptowany na budynek hotelowy. Początkowo na parterze znajdowały się gabinety specjalistów oraz recepcja. Nastomaist na piętrze pokoje dla Gości.

Jednak ostatecznie od 2020 roku Koniarnia jest już budynkiem z pokojami Komfort i Standard. Gabinety zostały przeniesione do budynku Spichlerz.​

SPICHLERZ​

Magazyn płodów rolnych wzniesiony w roku 2010 i pełniący tę rolę do 2019 roku. Obecnie przekształcony w obiekt stanowiący zaplecze dla Traktorowni, Koniarni, Pocztu Dowódcy Pułku.

Znajduje się w nim jadalnia, kuchnia, pokój wypoczynkowy z kominkiem, recepcja, toalety, sala gimnastyczna, gabinety lekarskie, gabinety do masażu oraz SPA (sauna fińska, ruska bania).

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.