Wczasy odchudzające – dlaczego warto?

dieta warzywno-owocowa dr dabrowskiej

Aktywne wczasy odchudzające stanowią bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas nie tylko relaksując się, ale również korzystając z najróżniejszych programów dietetycznych i aktywnego wypoczynku. Zalety takiego wyjazdu są bardzo duże. Przede wszystkim masz gwarancję regularnych i zbilansowanych posiłków przygotowanych w oparciu o konkretną dietę, ale również możesz korzystać ze wsparcia dietetyka, lekarza czy psychologa. Wszystko zależy od oferty turnusu, na który się zdecydujesz.

Nauka zdrowego odżywiania

Wczasy odchudzające to przede wszystkim odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną. Nazwa wskazuje, że chodzi w nich przede wszystkim o efekt zrzucenia zbędnych kilogramów, ale nie do końca jest to takie proste. Taki wyjazd to przede wszystkim pierwszy krok do wprowadzenia zdrowego stylu życia. Uczysz się diety i nowych smaków, poznajesz zasady zdrowego żywienia i motywujesz do zmiany dotychczasowych nawyków. Oczywiście również schudniesz, ale ten efekt utrzyma się tylko wtedy, kiedy zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania utrzymasz zdecydowanie dłużej niż przez okres 2 tygodni

wczasy odchudzające - dieta owocowo-warzywna - dlaczego warto?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wakacji odchudzających?

Wybierając aktywne wczasy odchudzające, warto porównać różne oferty ośrodków. Powinieneś dopasować dietę oraz proponowane aktywności sportowe do swoich preferencji i możliwości, a także do celów, jakie chcesz osiągnąć. Oferta jest bardzo szeroka. Niskokaloryczne diety warzywno-owocowe, dieta Sirt czy dieta Keto to tylko najbardziej popularne propozycje. Znajdziesz też oferty uwzględniające szczególne preferencje żywieniowe, takie jak dieta bezglutenowa lub wegetariańska.

Aktywność fizyczna podczas wyjazdu

Niezbędnym uzupełnieniem diety będzie oczywiście aktywność fizyczna. Podczas turnusu masz możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju treningach i zajęciach sportowych. Może być to aktywność na świeżym powietrzu – jazda na rowerze czy nordic walking – a także aerobik, pilates lub joga. Często tego typu oferta obejmuje również dodatkowe zabiegi kosmetyczne oraz możliwość korzystania z sauny czy pobliskiego jeziora. Wczasy odchudzające powinny dać Ci motywację do zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy, dlatego odbywają się na nich wykłady i warsztaty, które podejmują temat zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia oraz wiele innych tematów związanych ze zdrowiem i dbaniem o swoje ciało.

salka do ćwiczeń na wakacjach odchudzających z dietą Dąbrowskiej

Czy na wczasach odchudzających zawsze schudniesz?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Turnus odchudzający trwa przeważnie dwa tygodnie. Można oczywiście spędzić ten czas bardzo aktywnie, korzystając z diety oraz z zabiegów oferowanych przez ośrodek, ale nie ma się co oszukiwać, jest to dopiero wstęp do zmiany dotychczasowych nawyków odżywiania i nie zawsze tak krótki pobyt będzie związany ze spektakularną redukcją masy ciała. Ogólne zalecenia mówią o tym, że utrata wagi powinna odbywać się na poziomie od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Takie tempo odchudzania jest zdrowe i bezpiecznego dla naszego organizmu. Powinniśmy o tym pamiętać. Oczywiście może się zdarzyć, że efekty przerosną Twoje oczekiwania, ale nawet, jeśli zdecydujesz się na miesięczny pobyt w ośrodku, to turnus powinien być traktowany jako wprowadzenie do całego procesu zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli po powrocie z takiego wyjazdu wrócisz do wcześniejszych przyzwyczajeń, szybko możesz powrócić do wcześniejszej wagi.

Jakie wczasy odchudzające warto wybrać?

Na jakie wczasy odchudzające warto się zdecydować? To wszystko oczywiście zależy od tego, co lubisz i jakie masz oczekiwania. Jeżeli chcesz naprawdę zmienić nawyki żywieniowe, to z pewnością warto sięgnąć po taką dietę i taką aktywność fizyczną, którą polubisz. Bo tylko w ten sposób będziesz mógł przenieść nowe doświadczenia do codziennego życia. Możesz się zdecydować na wczasy z pilates, z jogą, ćwiczeniami relaksacyjnymi czy aerobikiem na świeżym powietrzu albo z zajęciami tanecznymi i spacerami. Powinieneś dobrać aktywność, która będzie zgodna z Twoim preferencjami i z możliwościami. Podobnie z dietą. Diety odchudzające nie muszą być nudne i niesmaczne. Jeśli zdecydujesz się na wariant, który trafi w Twoje preferencje żywieniowe, łatwiej będzie Ci wykorzystać wiedzę o zdrowym żywieniu w domu po powrocie z turnusu.

Postaw na aktywny wypoczynek na łonie natury

Turnusy odchudzające różnią się między sobą ze względu na proponowaną dietę, ale również na rodzaj aktywności czy też oferowane zabiegi kosmetyczne. Ośrodki oferujące wczasy odchudzające mogą być zlokalizowane nad morzem, w górach, nad jeziorem czy w lesie. Ważne, żeby wybrać takie miejsce, w którym odpoczniesz i zrelaksujesz się. Kontakt z naturą jest tu kluczowy. W końcu wczasy odchudzające mają Ci również zapewnić wypoczynek i pomóc naładować akumulatory na kolejny stresujący rok. Jeżeli interesują cię różnego rodzaju zabiegi, to warto wziąć pod uwagę taki ośrodek, który spełni Twoje oczekiwania. Masaże, odnowa kosmetyczna, sauna, łaźnia parowa czy hydrokolonoterapie to doskonałe uzupełnienie wyjazdu. Możliwości masz bardzo dużo. Nasz ośrodek Ułańska Zagroda, malowniczo położony w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego, to niezwykle ciekawa baza noclegowa i oferta wczasów odchudzających z dietą dr Dąbrowskiej. Możesz u nas spędzić aktywnie czas, obcując z naturą i korzystając z wielu ciekawych atrakcji.

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.